Mercedes-Benz

Czy kobiety są dobrymi kierowcami?

Autor: GARCAREK & YASUMI & DRIVING ACADEMY ROBERT HUNDLA•27 lip, 2018

Jak radzą sobie w trudnych warunkach pogodowych za kółkiem? I dlaczego dealer Mercedes - Benz Garcarek zdecydował się zaprosić swoje klientki na dedykowany kobietom kurs? O to wszystko zapytaliśmy głównego inicjatora projektu, a zarazem wielokrotnego Mistrza Polski w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski - Roberta Hundle.

Na czym polega projekt Mercedes She's SAFE i skąd pomysł na takie szkolenia?

Robert Hundla: Projekt She's Mercedes | SHE'S SAFE jest częścią dużego programu Mercedes-Benz | SAFETY EXPERIENCE, którego zadaniem jest empiryczne przedstawienie klientom marki MB wszystkich możliwości ochrony kierowcy i pasażerów przed skutkami zdarzeń komunikacyjnych.
Nasza innowacyjna formuła łączy teoretyczne i praktyczne zajęcia z bezpiecznego, defensywnego prowadzenia samochodu z prezentacją szerokiej gamy zaawansowanych systemów wspomagających z rodziny Intelligent Drive.

Po lewej Robert Hundla - inicjator projektu

Przygotowując cykl szkoleń doszliśmy do wniosku iż należy zadbać w szczególności o kobiety w taki sposób aby w nieskrępowanych warunkach, bez zbędnych komentarzy od "bardziej doświadczonych uczestników szkolenia płci męskiej" spędziły ciekawie czas, a jednocześnie pozyskały wiedzę na której nam zależy. Formuła ta przerosła nasze najśmielsze oczekiwania - ilość luzu i dobrej zabawy w połączeniu z otwartym umysłem naszych klientek przyniosła niesamowity rezultat - są to nasze ulubione dni w kalendarzu imprez Mercedes-Benz | SAFETY EXPERIENCE!

Kto może wziąć w nim udział?

Robert Hundla: Do udziały w zajęciach zapraszamy wszystkie Panie które są lub które w przyszłości będą klientkami Mercedes-Benz. Informacje o dostępności oraz terminach szkoleń najlepiej pozyskać w Mercedes-Benz Garcarek.

Klasa E Kombi na specjalnych płytach poślizgowych

Jakie są reakcje uczestniczek?

Robert Hundla: Początek najczęściej bywa trudny - panie przyjeżdżają sceptycznie nastawione, lekko wystraszone, z odrobiną niepewności. Natomiast już po pierwszym module, ilość uśmiechów na twarzach, błysk w oczach, każdy okrzyk zachwytu, pozwala sądzić, iż właśnie pozyskaliśmy kolejne wielkie propagatorki systemów bezpieczeństwa Mercedesa. Generalnie She' Mercedes wychodzi zawsze uśmiechnięta z naszego szkolenia.

GLC SUV w akcji

Proszę opowiedzieć o swoich osiągnięciach w dziedzinie.

Robert Hundla: Wszyscy instruktorzy Driving Academy Robert Hundla wywodzą się bezpośrednią z motorsportu - czy to z rajdów czy z wyścigów czerpiemy wszystko co najlepsze w kontekście poprawy bezpieczeństwa ponieważ doskonale potrafimy zrozumieć fizykę samochodu, ale przede wszystkim zagrożenia jakie na nas czekają w normalnym ruchu ulicznym - to wszystko staramy się przekazać naszym gościom.

Jak kobiety jako uczestniczki szkoleń radzą sobie podczas jazdy w trudnych warunkach? Potrafią trzymać nerwy na wodzy?

Robert Hundla: Praca z kobietami jest znacznie przyjemniejsza i łatwiejsza niż z mężczyznami. Panie potrafią i przede wszystkim chcą słuchać. Kierują się zdrowym rozsądkiem i wrodzonym instynktem samozachowawczym, dzięki czemu o wiele szybciej rozumieją zagrożenia i o wile szybciej przekuwają nasze wskazówki na realne działania.
W wielu sytuacjach kryzysowych - których dzięki pracy na doskonałych obiektach szkoleniowych - możemy im w bezpieczny i kontrolowany sposób permanentnie dostarczać, wykazują się opanowaniem i precyzją o jakiej płeć brzydka może tylko pomarzyć.

Szkolenie w znaczący sposób podnosi umiejętności

Jakie samochody mają do dyspozycji?

Robert Hundla: Wszystkie samochody które wykorzystujemy podczas imprez She's Mercedes | SHE"S SAFE są samochodami z pełnymi pakietami bezpieczeństwa. Warto podkreślić iż marka Mercedes jako jedna z nielicznych, daje możliwość wyposażenia w dokładnie takie same systemy jakie znajdują się we flagowych modelach również samochodów najmniejszych jak choćby Nowa Klasa A. W skład samochodów szkoleniowych wchodzą: Nowa Klasa A, CLA, GLC SUV, NOWA KLASA C, KLASA E, KLASA E ALL TERRAIN.

Robert Hundla - Założyciel i właściciel Driving Academy ale przede wszystkim pilot rajdowy z 14 letnim doświadczeniem, kilkukrotny mistrz Polski w klasie samochodów napędzanych na jedną oś oraz kilkukrotny mistrz Słowacji w klasyfikacji generalnej. Współpracował z kierowcami takimi jak: Leszek Kuzaj, Grzegorz Grzyb, Janek Chmielewski czy Robert Kubica. Robert to niezwykle doświadczony instruktor techniki jazdy z wieloletnią praktyką w wielu szkołach oraz wrodzonym talentem pedagogicznym.W sezonie 2016 zdobył tytuły: Mistrza Polski w klasyfikacji generalnej RSMP , v-ce Mistrza Europy FIA CEZ oraz v-ce Mistrza Słowacji w klasyfikacji generalnej.

She's Mercedes to

świetny program szkoleń z zakresu bezpiecznej jazdy dla klientek Mercedes-Benz.
Skierowane są do kobiet biznesu, które mogą wzajemnie inspirować się doświadczeniami oraz motywować podczas jazdy. Profesjonalni kierowcy pokazali jak bezpiecznie i pewnie czuć się za kierownicą oraz odkryli przed nami pełne spektrum możliwości ich Mercedesów - Emilia Kruk, Doradca Handlowy w Salonie Mercedes-Benz Garcarek

Emilia Kruk - Doradca Handlowy w Mercedes-Benz Garcarek

Zaproszenie na imprezę She's Mercedes było dla mnie bardzo miłą niespodzianką.

Pod okiem wykwalifikowanych instruktorów miałam okazję sprawdzić swoje umiejętności jako kierowca oraz nauczyć się czegoś zupełnie innego. Sama jazda na torze była niesamowitą przygodą dzięki której dowiedziałam się jak samochód zachowuje się w określonych warunkach atmosferycznych.

Impreza She's Mercedes była zorganizowana na bardzo wysokim poziomie i panowała na niej fantastyczna atmosfera przyprawiona nutką adrenaliny  - Sabina Nawrocka – Klientka Mercedes – Benz GARCAREK i uczestniczka wyjazdu.

Jesteś zainteresowana szkoleniem She's SAFE?

Kliknij w poniższy link!

http://www.garcarek.pl/zapis-na-shes-safe