Mercedes-Benz

Historia firmy.

Historia firmy.

Jak to się zaczęło...

Korzenie firmy sięgają lat osiemdziesiątych. Właściciel Jan Garcarek w 1979 roku wyjechał do Niemiec, gdzie rozpoczął pracę w serwisie Mercedesa na stanowisku brygadzisty.

W 1981 roku wrócił do kraju i zaczął pracować sam na własny rachunek w miejscowości Mączniki w miejscu swojego zamieszkania. Po dwóch latach powstały dwa stanowiska pracy pana Jana Garcarka i jego brata Andrzeja. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, iż właściciele od dzieciństwa interesowali się branżą motoryzacyjną. W 1982 roku został zatrudniony pierwszy pracownik, który pracuje w firmie do dnia dzisiejszego, w roku 1983 były już cztery stanowiska pracy, w 1984 roku doszło kolejne stanowisko pracy itd.

W 1993 roku powstała Mechanika Pojazdowa - Jan Garcarek i Blacharstwo Pojazdowe - Andrzej Garcarek. Firma rozrastając się sukcesywnie zatrudniała nowych pracowników . W listopadzie 1998 roku Mechanika Pojazdowa i Blacharstwo Pojazdowe połączyły się i utworzona została Spółka Cywilna. Tego samego roku w grudniu otrzymaliśmy autoryzację Autoryzowanej Stacji Obsługi Mercedes-Benz.
W 1999 roku właściciele Jan i Andrzej Garcarek podjęli inwestycję budowy salonu wraz z serwisem. Prace budowlane posuwały się bardzo sprawnie i szybko. Budowa trwała rok i została zakończona we wrześniu 2000 roku.

9 grudnia 2000 roku odbyło się oficjalne otwarcie nowej stacji na którym mieliśmy zaszczyt gościć prezesa DaimlerChlysler Automotive Polska Guntera Baumgartnera który przekazał na ręce właścicieli bardzo cenny w stacjach serwisowych Mercedes - Benz certyfikat. Na dzień dzisiejszy firma zatrudnia 120 pracowników i 17 uczniów.

Od lipca 2002 roku firma została Autoryzowanym Dealerem w sprzedaży samochodów osobowych i dostawczych.
Chcąc sprostać oczekiwaniom klientów w 2010 roku rozbudowaliśmy naszą stację o salon i serwis samochodów dostawczych i ciężarowych.


W tym samym roku otrzymaliśmy autoryzację na sprzedaż i serwisowanie pojazdów ciężarowych.