Mercedes-Benz

Citan.

Od fachowców - dla fachowców.

Mercedes Citan to miejski samochód dostawczy o kompaktowych wymiarach i pojemnej przestrzeni ładunkowej, który idealnie sprosta różnym wyzwaniom, jakie stawia życie mieście.

Praca to także radość z jazdy.

Mocne strony Citana sprzyjają każdej pracy: w gęstym ruchu miejskim można korzystać z jego kompaktowej zwrotności, a na szosie lub autostradzie w pełni cieszyć się jego dynamiką.

Jeden z silników wysokoprężnych o wysokich momentach obrotowych, o mocy 59 kW (80 KM), 70 kW (95 KM) i 85 kW (116 KM) z pewnością będzie odpowiadał Twoim wymogom. Efektywne przeniesienie siły napędowej zapewnia 6-stopniowa mechaniczna skrzynia biegów.

Precyzyjnie zestrojono ze sobą wszystkie komponenty techniczne – od wspomagania układu kierowniczego, poprzez regulację układu jezdnego z niezależnym zawieszeniem kół w zakresie charakterystyki pracy zawieszenia i amortyzacji, po skuteczne hamulce przy wszystkich kołach. Dzięki temu można nieprzerwanie w spokoju cieszyć się zwinnością Citana.

On wie, co jest najważniejsze wewnątrz.

Citan łączy przyjemne z pożytecznym. W jego przyjaznym wnętrzu dobrze się pracuje. Funkcjonalność i komfort imponują pod każdym względem od wejścia, aż do momentu opuszczenia samochodu – począwszy od przyjemnie wysokiej pozycji siedzącej podczas jazdy po nisko położone krawędzie drzwiowe i załadunkowe, ułatwiające załadunek.

Dzięki wygodnym siedzeniom, prostej obsłudze i wyśmienicie zestrojonemu układowi jezdnemu z niezależnym zawieszeniem kół Citan porusza się po mieście bardzo komfortowo, dynamicznie i zwrotnie. Przy załadunku i wyładunku zachwycisz się elastycznością w obsłudze jego pojemnej przestrzeni ładunkowej z dużymi drzwiami i niskimi krawędziami załadunkowymi.

Pomieści naprawdę wiele.

Kto posiada pojazd o tak pojemnej przestrzeni ładunkowej, musi się upewnić, że materiał i narzędzia zostały prawidłowo załadowane.

Dlatego Citan Furgon posiada za fotelem kierowcy i przednim fotelem pasażera ściankę działową. Ścianka zabezpiecza przestrzeń kierowcy przed przesunięciem się ładunku w jego stronę oraz izoluje ją przed pyłem i hałasem. Aby w przestrzeni ładunkowej wszystko pozostało bezpiecznie na swoim miejscu, można fachowo unieruchomić ładunek za pomocą pasów mocujących i zaczepów do mocowania bagażu, stanowiących wyposażenie standardowe – dodatkowo również na ścianie bocznej. W ten sposób także delikatne towary dotrą na miejsce w stanie nienaruszonym.

Przestrzeń ładunkowa też zasługuje na ochronę: drewniana obudowa wewnętrzna dostępna na życzenie zapobiegnie uszkodzeniu powierzchni metalowych znajdujących się po bokach przestrzeni ładunkowej. Dostępna w ramach opcji podłoga drewniana ochroni podłoże blaszane i dodatkowo ułatwi załadunek i czyszczenie.

Gotowy podjąć każde wyzwanie.

Citan ma wszystko, czego oczekujesz od miejskiego samochodu dostawczego z gwiazdą Mercedesa. Zachęcamy, abyś o jego zaletach przekonał się podczas jazdy testowej.

Dalsze kroki


Citan Furgon

Salon Online

Konfigurator

Więcej informacji

* Podane wartości zostały oznaczone zgodnie z metodą pomiarową określoną przepisami. Są to „wartości CO₂ WLTP”, w rozumieniu Art. 2 nr 3 rozporządzenia wykonawczego (UE) 2017/1153. Parametry zużycia paliwa zostały obliczone na podstawie tych danych. Zużycie prądu obliczono zgodnie z rozporządzeniem 683/2008/WE. Dane nie dotyczą konkretnego pojazdu i nie są częścią oferty, lecz służą jedynie porównaniu różnych typów pojazdu. Wartości różnią się w zależności od wybranego wyposażenia dodatkowego i mogą się różnić od końcowych wartości zamówionego wzgl. dostarczonego pojazdu.